Účastník přijede v předem objednaném termínu a ubytuje se v zateplené dřevěné zahradní chatce, vybudované pro tento účel. Chatka je jednoduše a prostě zařízená. Dá se využívat celoročně, tedy i v zimě. Vytápění zajišťuje elektrický přímotop.Je rozdělena na dvě části: předsíňku a obytnou místnost.

Vybavení chatky

V předsíňce je suché WC, toal .papír, bidet, umývadlo a sprchový kout, s rozvodem teplé a studené vody.
V obytné místnosti je postel, přikrývka, polštář, deka, karimatka na cvičení, pohankové polštářky na sezení,
elektrický přímotop, CD přehrávač (i pro formát mp3) se slotem pro SD kartu a USB, jídlo a pití.

V chatce setrvává účastník po celou dobu pobytu ve tmě, všechny běžné denní úkony včetně hygieny a jídla provádí potmě. Účastník je po celou dobu pobytu sám, s výjimkou kontaktu s opatrovníkem, který přichází jednou denně v poledne. Podle potřeby může zůstat na krátkou konzultaci.

Strava je jednoduchá, veganská. V chatce jsou po celou dobu pobytu k dispozici müsli a jablíčka (na snídaně a svačiny), k pití je voda z kohoutku z vlastní studny nebo po domluvě teplý bylinkový čaj.V poledne přináší opatrovník dvě porce vařeného jídla v termomiskách – to je oběd a večeře.

Délka pobytu: Na počátek se jeví jako nejvhodnější jeden týden, to je 7 dní a 7 nocí – jako přirozený rytmický celek v životě. Je to dostatečně dlouhá doba na to, aby ses přeladil na vnitřní impulsy, načerpal nové vhledy a inspirace, které budeš chtít uskutečňovat po návratu domů v běžném životě.
Co si vzít s sebou: Představ si, že budeš jako poustevník. S sebou si vezmi jen to nejnutnější: pohodlné oblečení a věci osobní hygieny. Čím méně věcí máš, tím snadněji se – nejen potmě – zorientuješ.